Κυριακή 31 Μαρτίου 2013

ΕΛΠΙΣ ΑΝΔΡΟΜΑΧΗΣ- ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΟΛΙΝΔΡΟΥ 2-1

Την ήττα γνώρισε η Αναγέννηση Κολινδρού από την Ανδρομάχη με σκορ 2-1 μετά από ένα γύρο χωρίς ήττα.
Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να προηγηθούν πολύ νωρίς μόλις στο 8' λεπτό μετά από  πάσα του
Μπαδε ο Κώστας Γκουδαρας με ωραία ενέργεια πέρασε την μπάλα πάνω από τον τερματοφύλακα των γηπεδούχων και έκανε το 0-1.

Στην συνέχεια οι γηπεδούχοι είχαν την κατοχή της μπάλας με τους φιλοξενούμενους να αμύνονται μαζικά
και να προσπαθούν να παίξουν με αντεπιθέσεις.
Το πρώτο ημίχρονο κύλησε με τους γηπεδούχους να προσπαθούν να πατήσουν περιοχή χωρίς όμως να το
καταφέρουν καθώς  η αμυντική λειτουργιά των παικτών της Αναγέννησης ήταν άψογη.
Η λήξη του πρώτου ημιχρόνου βρήκε τους γηπεδούχους να προηγούνται με 0-1.
Στο δεύτερο ημίχρονο το παιχνίδι ξεκίνησε  με τους γηπεδούχους να έχουν πάλι την κατοχή της μπάλας
αλλά να μην είναι τόσο απειλητικοί όσο στο πρώτο ημίχρονο αυτό μέχρι το 72΄λεπτο όταν οι γηπεδούχοι
κατάφεραν  με ωραία κεφαλιά του αρχηγού τους να φέρουν το ματς στα ίσια.
Η Ανδρομάχη όμως δεν σταμάτησε στην ισοφάριση πίεσε και σε συνδυασμό με την κούραση της αμυντικής
γραμμής του Κολινδρού κατάφερε στο 84' λεπτό να γυρίσει το ματς  να κάνει το 2-1 και να πάρει τους
τρεις βαθμούς της νικης.Το μόνο που κατάφεραν οι φιλοξενούμενοι είναι να έχουν κάποιες μικρο ευκαιριες
προς το τέλος του παιχνιδιού και μετά από τις αλλαγές που γίναν.

Υ.Γ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΣΗΜΕΡΑ ΑΔΙΚΗΣΑΜΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΑΣ ΣΑΝ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΦΟΥ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΜΠΟΡΟΥΣΑΜΕ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΚΑΤΙ  ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΝΔΡΟΜΑΧΗ ΑΝ ΓΙΝΟΤΑΝ ΠΙΟ ΝΩΡΙΣ ΟΙ ΑΛΛΑΓΕΣ.

Υ.Γ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΕΧΑΣΟΥΜΕ ΓΡΗΓΟΡΑ ΤΟ ΣΗΜΕΡΙΝΟ ΜΑΤΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΠΙΚΕΝΤΡΩΘΟΥΜΕ ΣΤΑ
ΔΥΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ 6 ΒΑΘΜΟΥΣ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ ΘΕΣΗ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ