Κυριακή 26 Απριλίου 2015

Τύρναβος - Αιγινιακός 0-0

Ισόπαλοι χωρίς τέρματα αναδείχτηκαν Τύρναβος και Αιγινιακός μετά από ένα μετριότατο παιχνίδι
Με αυτό το αποτέλεσμα ο Τύρναβος πήρε τον πρώτο του βαθμό στα πλέι άουτ, ενώ ο Αιγινιακός ανέβηκε στους δύο πόντους.

Στο πρώτο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι, αλλά απουσίασε η μεγάλη φάση. Στο 50' η ομάδα του Άγγελου Διγκόζη έχασε μεγάλη ευκαιρία όταν το σουτ του πεσμένου Φαμπίνιο σταμάτησε στο δοκάρι των γηπεδούχων.
Μέσα σε δύο λεπτά, από το 60' εως το 62' ο Αχαλινόπουλος... πρόλαβε να δεί δύο κίτρινες κάρτες και να αποβληθεί αφήνοντας με δέκα τον Αιγινιακό.
Μέχρι το τέλος του αγώνα δεν άλλαξε κάτι και το τελικό 0-0 «σφράγισε» τις προσπάθειες των ποδοσφαιριστών των δύο ομάδων.
ΤΥΡΝΑΒΟΣ (Απόστολος Χαραλαμπίδης): Πρίφτης, Παληγεώργος, Λαμπρόπουλος, Καραμανλής, Σουλιώτης, Ντατίδης, Μιλουτίνοβιτς, Παπασάββας (46' Όττα), Γεωργίου (71' Στεργιανός), Ποκόνγκ, Γκούρτσας
ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ (Άγγελος Διγκόζης): Τόλιος, Γιαζιτζόγλου, Ροντρίγκο, Λιόλιος, Αχαλινόπουλος Κ., Πολύζος (46' Κυνηγόπουλος), Φαμπίνιο (71' Ρίκκα), Ζούρκος, Μπονίγια, Πέντα, Καζάκης